До проблем зі здоров’ям, яким супроводжуються з появою грижі, не можна ставитися легковажно. Дізнайтеся, якими методами проходить лікування поширеного захворювання, а також методи, які дозволяють безболісно пройти курс лікування та реабілітації.
У медичній термінології грижа також називається килою (кила). Лікарі характеризують цей діагноз, як утворення гуль, пухлин або наросту, які можуть з’явитись у різних ділянках людського тіла – як зовні, так і всередині.
В залежності від характерних факторів, грижу класифікують на різні види. Окрім внутрішніх і зовнішніх, кили можуть бути: вправимі чи невправимі, защемлені чи не защемлені, вроджені або набуті.
Зазвичай вроджені грижі діагностуються лікарями пологових будинків після діагностування новонародженого. Складніше виявити набуту килу, яка спочатку може не приносити дискомфорт людині.
Грижу прийнято вважати підступним захворюванням. Поява недуги людина може відчути лише згодом, але на той момент ситуація може бути запущена.
Головними симптомами появи грижі є:
Грижа хребта – найпоширеніший діагноз останніх років, з яким успішно боряться лікарі Центру реабілітації спини та суглобів Correcta в Києві на Троєщині.
Стрімка популяризація хвороби обумовлена тим фактом, що більшість людей сповідують сидячий спосіб життя. Наприклад, робота в офісі без стабільних фізичних вправ може сприяти появі та швидкому розвитку грижі хребта. Також вона може з’явитися внаслідок легких чи тяжких травм.
Якщо грижі хребта перебувають у початковій чи середній стадії, лікування відбувається у медикаментозному форматі. Процес також включає терапію і спеціальні процедури.
Стартовий відрізок лікування складається з наступних етапів:
Після проведення стартових заходів починаються радикальніші функції. Вони складаються з витяжки хребта, вправ лікувальної гімнастики та застосування медичних препаратів.
Відсутність ефекту після проведення вищеописаних процедур може спричинити встановлення блокади в місце, де знаходиться грижа. Вона є ін’єкцією гормонального препарату, який містить специфічний анестетик.
Грижа шийного відділу хребта – один із найнебезпечніших діагнозів відповідного захворювання. Підступність його у тому, що ураженню піддається міжхребцевий диск.
Найчастіше недуга діагностується у людей, які:
Ознаки та симптоми, які характерні грижі шийного відділу хребта, залежать від стадії розвитку хвороби. Також на болючі відчуття дискомфорт може впливати розмір кіли.
Грижа грудного відділу хребта або грудна грижа хребта не менш небезпечна, ніж діагноз, описаний у попередньому пункті. Поява кіли в даній області тягне за собою зміщення внутрішньої частини диска хребта і як наслідок тиск на навколишні нервові закінчення.
До основних симптомів грудної грижі медики відносять часті або періодичні болі між лопатками. Але конкретніша симптоматика залежить від місця, де відбувається запалення. У більшості випадків болючі відчуття поширюються на грудний відділ, ребра та хребет. Окремі випадки фіксують дискомфортні відчуття в черевній порожнині.
Поперековий відділ – найпоширеніше місце, де виникає грижа. Пов’язано це з тим, що поперек людини найбільше схильна до фізичних навантажень. Крім того, поперекові хребці входять до списку органів, які найбільше зазнають травм.
Отримавши діагноз грижі поперекового відділу, слід терміново приступати до лікування. Цей діагноз супроводжується ускладненнями, які можуть призвести до часткової або повної інвалідності.
Найчастіше цей тип грижі діагностується в нижніх відділах поперекового відділу. Йдеться про кіл між 4 – 5 хребцями.
Лікування грижі в попереку, як правило, починається без хірургічного втручання. Якщо жоден з вибраних методів не приносить бажаного результату, пацієнтові пропонується операція, але якщо випадок не тяжкий, хірургічного втручання краще уникнути.
У Центрі реабілітації спини та суглобів Correcta на Троєщині вам запропонують дієві методи лікування, які позбавлять вас болю та допоможуть уникнути хірургічного втручання.
Вилікувати грижу поперекового відділу також можна пасивними методами, які також є ефективними:
Професійне та ефективне лікування грижі в домашніх умовах неможливе. Варто пам’ятати, що грижа є результатом тривалих руйнівних процесів, які спричиняють утворення дисків хребта, попереку та інших частин тіла.
Ліквідувати це захворювання без використання порад професійних медиків, спеціального обладнання та діагностики неможливо. Більше того, лікування грижі в домашніх умовах може лише посилити захворювання. Наприклад, хворий прийматиме шкідливі препарати або неправильно виконувати фізичні вправи, тим самим збільшивши больовий ефект.
Лікування грижі в Центрі реабілітації спини та суглобів Correcta на Троєщині без хірургічного втручання, як ми вже розібралися, припускає ефективність. Регулярні процедури та дотримання порад лікарів допоможуть:
Щоб розпочати курс лікування, хворий проходить ретельне обстеження. Лікарі визначають точне місце поява грижі та стадію її розвитку. На основі одержаних даних вибирається оптимальний метод лікування. У певних випадках можна поєднувати кілька методик для досягнення максимального ефекту:
Якщо протягом шести місяців лікування одним із консервативних методів не приніс значних ефектів, лікарі рекомендують пацієнтові вдатися до хірургічного втручання.
До показань, які схиляють до операції грижі, також належать:
Кожен із описаних факторів має бути підтверджений лікарем та діагностувальними процедурами (найнадійніший спосіб – МРТ). Формат втручання, який використовуватиметься під час операції, визначає хірург. Внаслідок процедури хворому можуть видалити пошкоджений диск або встановити спеціальний імплант. Крім того, існує безліч менш радикальних методів операцій, які є не менш ефективними.
Всі права захищені © 2023 – 2024 Correcta