+38 (095) 208 41 99

Що таке кінезіотерапія?

Кінезіотерапія – це медична методика, створення для відновлення організму. В основу системи закладено систематичне та правильне виконання фізичних справ. Сам термін «кінезіотерпаія» утворений з двох слів, значення яких, наглядно характеризують сутність цього направлення в медицині – рух і лікування.

Кінезіотерапевти – це медичні працівники, які спеціалізуються на призначенні програм вправ і терапевтичних рухів, щоб допомогти пацієнтам відновитися після травми чи хвороби. Вони працюють з пацієнтами різного віку та різного стану.

Раніше термін «кінезіотерпаія» трактувався не інакше, як лікувальна фізкультура. У сучасній медицині класифікують два види кінезіотерпаії, які використовуються в залежності від стану хворого та його діагнозу:

 • Активна форма – пацієнт самостійно виконує фізичні вправи, не використовуючи спеціальне і додаткове обладнання.
 • Пасивна форма – у цьому випадку використовуються спеціальні тренажерні прилади і вправи, у яких приймає участь безпосередньо лікар.

Такі вправи, як біг, ходьба і гімнастика дихання, відносять до активної форми кінезіотерпаії. У варіанті з пасивним методом використовуються масажі, мануальні заняття, та фізичний вплив на рухові органи пацієнта.

Сучасні медичні концепції дозволяють використовувати кінезіотерапію для ефективно лікування дітей. Лікування та реабілітація проходить завдяки рухливим іграм з необхідною мірою фізичного навантаження на дитячий організм.

Що лікує кінезіотерапія?

Сучасне життя пов’язане з постійним рухом людського організму. Тому, проблеми зі здоров’ям, пов’язанні з опорно-руховою системою, створюють не тільки дискомфорт у повсякденному житті, але й негативно впливають на соціальні, побутові і робочі моменти.

Завдяки сучасним методам лікування, до яких відноситься кінезіотерапія, можна уникнути медикаментозної терапії, та привести до ладу важливі рухові функції людського тіла.

 • Кінезіотерапія використовується для лікування численних хвороб, пов’язаних з фізичними травмами і порушенням роботи опорно-рухової системи.
 • Правильне використання методики сприяє укріпленню суглобів, м’язів і хребту.
 • Крім того, кінезіотерпаія допоможе створити правильний та міцний м’язовий корсет.

До численного списку хвороб, які лікує кінезіотерпаія, входять входить чималий список доволі розповсюджених недуг.

Кінезіотерапія лікує:

 • грижі;
 • дорсопатія;
 • остеохондроз;
 • ДЦП;
 • сколіоз;
 • дистрофія м’язів;
 • неврологічні захворювання;
 • укріплення м’язів і суглобів;
 • неврологічні захворювання;
 • правильна осанка;
 • параліч;
 • ішемічна хвороба серця;
 • порушення сну;
 • реабілітація після інсультів;
 • коксартроз;
 • гонартроз;

Показання та протипоказання

Показання та протипоказання кінезіотерапії визначає лікар, який враховує багато факторів.

Серед них: фізична готовність пацієнта, діагноз, термін та тип лікування.

Тому, власноруч займатись кінезіотерапією, не рекомендовано. Для запобігання небажаних наслідків, слід отримати якісну консультацію спеціаліста, який, враховуючи вищезазначені фактори, створить індивідуальну систему занять для реабілітації.

Основні переваги кінезіотерапії

Кінезіотерапія володіє великою кількістю переваг, які позитивно впливають на здоров’я людського організму.

Основні переваги цієї системи лікування:

 • Відсутність медикаментів. Заняття кінезіотерапії супроводжуються тільки фізичним впливом на організм. Тому, лікуючись даною методологією, пацієнт не приймає ліків, тим самим дозволяючи органам відпочити від хімічного впливу препаратів;
 • Безпечне лікування. Розробляючи систему вправ по методиці кінезіотерапії, лікарі клініки Correcta враховують усі фактори і загальний стан пацієнта, що забезпечує повну безпеку для організму під час проходження курсу реабілітації;
 • Участь пацієнта. Так чи інакше, але усі вправи і заняття програми пацієнт виконує самостійно, отримуючи повну залученість у процес лікування. Цей чинник стає мотивуючим фактором для скорішого одужання;
 • Гнучкий графік. Реабілітація по системі кінезіотерапії може бути короткою або довгостроковою. У будь-якому випадку клієнти клініки Correcta можуть підлаштувати графік занять під особисті потреби.

Показання для кінезіотерапії

На відміну від застарілих систем фізичного лікування, сучасна кінезіотерапія має набагато більшу численність показань для якісного застосування. Індивідуальні процедури та заняття можуть приписуватись пацієнтам з різними діагнозами.

Зокрема, кінезіотерапія активно застосовується під час реабілітації після отримання фізичних травм. Найбільшу користь правильне використання методики надає після важких травм хребта чи наявній грижі. Також систему активно використовують вагітні жінки, які перед пологами можуть укріпити м’язи спини та живота.

Методика активно використовується у професійному спорті, адже сучасні спортсмени мають дуже тісний графік виступів і тренувань, між якими, їм необхідно швидко відновлювати сили.

Загалом, кінезіотерапія назначається пацієнтам, у яких діагностовані:

 • Центральні і периферичні паралічі;
 • Захворювання хребту (остеохондроз, викривлення, коксартроз, гонартроз різних сутпенів).

Протипоказання

Будь-яке лікування починається з детального аналізу протипоказань. Тому, медичні фахівці можуть відмовити в назначені кінезіотерапії пацієнту, у якого будуть діагностовані хвороби, несумісні з фізичними вправами або процедурами. 

Протипоказання кінезіотерапії класифікують на два типи:

 • Перший тип протипоказань, це відносні фактори. Наприклад, у пацієнта виявлені хвороби серцево-судинної чи дихальної системи, які заважають правильному виконанню фізичних вправ. Також до цієї когорти протипоказань відносять онкологічні захворювання, які виявлені у хребті і суглобах.
 • Другий тип протипоказань, це абсолютні обмеження. До них відносять діагнози недугів, пов’язаних з наявністю внутрішньосудинних утворень.

Також протипоказання до кінезіотерапії можуть бути тимчасовими. До таких обмежень відносять вірусні захворювання, які тимчасово обмежують здатність організму якісно виконувати фізичні вправи.

Кінезіотерапія: з чого починається лікування

Лікування кінезіотерапії починається з планової консультації, яку можна отримати у клініці Correcta. В назначену дату та час пацієнт прибуває на прийом лікаря, який проводить детальний огляд, пацієнта.

Після огляду та вивчення аналізів, рентген знімків або досліджень МРТ, лікар розписує покрокове лікування, в якому зазначена рекомендована кількість відвідувань, чіткий план занять, вправи і процедури, які будуть сприяти одужанню.

Курс реабілітації кінезіотерапії не потребує від клієнта спеціальної підготовки або сильної фізичної форми. Від клієнта потребується власна мотивація, зручний спортивний одяг, дотримання графіку відвідувань і власної гігієни.

Рекомендована кількість та тривалість процедур залежить від ефекту, яке має надати лікування. Профілактичні заходи можуть назначатись у кількості декількох сеансів з тривалістю 45 хвилин чи годину кожний.

У випадках середньої важкості захворювань кількість процедур може скласти 12-24 відвідувань, а більш серйозніші випадки потребують 36 кінезіотерапій, до яких може додаватись сегментарний масаж.

Результат лікування

Професійне лікування кінезіотерапією приносить позитивний результат. Клієнтам клініки Correcta, які пройшли повний курс лікування цим методом, вдається повернутись до нормального життя, в якому немає обмежень, пов’язаних з опорно-руховою системою.

Досягти максимально ефективного результату дозволяють декілька ключових факторів.

 • По-перше, це професіоналізм спеціалістів, які мають індивідуальний підхід та розробку тренувань для клієнтів Correcta.
 • По-друге, це моральна готовність пацієнта до лікування і прагнення одужання завдяки правильному виконанню вправ, дотримання графіка занять і рекомендацій лікарів.

Успішно пройшовши курс кінезіотерапії, пацієнти позбавляються хронічної втоми, приводять у тонус свій організм, надають тілу еластичності та укріплюють м’язи.

 

 

Комплексні курси
Кінезіотерапія (45 хв)
Кількість процедур
Термін дії
За курс (грн)
12
40 днів
6000
18
60 днів
8640
24
80 днів
11280
36
105 днів
16200
Комбіновані курси
Комбіновані
Кінезіо (45хв)+масаж (30хв)
Курс
Ціна (грн)
«Мінімальний» 6 + 6
5800
«Базовий» 12 + 12
11280
«Інтенсивний» 18 + 18
16000
Комбіновані курси
Кінезіо (45хв), Масаж (30хв), Кипарис (30-60хв)
Курс
Ціна (грн)
«Мінімальний комбінований»
(18 процедур на вибір, але не більше 6 масажів)
8000
«Базовий комбінований»
(30 процедур на вибір, але не більше 10 масажів)
12900
«Інтенсивний комбінований»
(42 процедур на вибір, але не більше 18 масажів)
17500