+38 (095) 208 41 99

До проблем зі здоров'ям, яким супроводжуються з появою грижі, не можна ставитися легковажно. Дізнайтеся, якими методами проходить лікування поширеного захворювання, а також методи, які дозволяють безболісно пройти курс лікування та реабілітації.

Що таке грижа?

У медичній термінології грижа також називається килою (кила). Лікарі характеризують цей діагноз, як утворення гуль, пухлин або наросту, які можуть з’явитись у різних ділянках людського тіла – як зовні, так і всередині.

В залежності від характерних факторів, грижу класифікують на різні види. Окрім внутрішніх і зовнішніх, кили можуть бути: вправимі чи невправимі, защемлені чи не защемлені, вроджені або набуті.

Зазвичай вроджені грижі діагностуються лікарями пологових будинків після діагностування новонародженого. Складніше виявити набуту килу, яка спочатку може не приносити дискомфорт людині. 

Які симптоми притаманні грижі і куди звертатися

Грижу прийнято вважати підступним захворюванням. Поява недуги людина може відчути лише згодом, але на той момент ситуація може бути запущена.

Головними симптомами появи грижі є:

 • Тимчасові та постійні болі. Больовий ефект часто збільшується, коли хворий піддається фізичному навантаженню;
 • Гострі болючі відчуття. Як правило, вони можуть бути миттєвими, а больовий ефект виявляється на різні ділянки тіла (спина, груди, стопи, сідниці, стегно);
 • Оніміння кінцівок тіла. Руки та ноги хворого часто німіють, втрачаючи при цьому чутливість та рухливість;
 • Запаморочення та часті головні болі. Можуть виникати зі збільшенням рухливості чи фізичного навантаження;
 • Загальна слабкість та занепад сил. Можуть спостерігатися як раптово, і після інтенсивної фізичної роботи чи рухів;
 • Перебої у роботі кишечника та сечової системи. Симптомам грижі характерні і такі дискомфортні відчуття.

Лікування грижі хребта

Грижа хребта – найпоширеніший діагноз останніх років, з яким успішно боряться лікарі Центру реабілітації спини та суглобів Correcta в Києві на Троєщині.

Стрімка популяризація хвороби обумовлена тим фактом, що більшість людей сповідують сидячий спосіб життя. Наприклад, робота в офісі без стабільних фізичних вправ може сприяти появі та швидкому розвитку грижі хребта. Також вона може з'явитися внаслідок легких чи тяжких травм.

Якщо грижі хребта перебувають у початковій чи середній стадії, лікування відбувається у медикаментозному форматі. Процес також включає терапію і спеціальні процедури.

Стартовий відрізок лікування складається з наступних етапів:

 • припинення запального процесу;
 • ліквідація набряку у тканинах;
 • зниження болю;
 • відновлення тканин.

Після проведення стартових заходів починаються радикальніші функції. Вони складаються з витяжки хребта, вправ лікувальної гімнастики та застосування медичних препаратів.

Відсутність ефекту після проведення вищеописаних процедур може спричинити встановлення блокади в місце, де знаходиться грижа. Вона є ін'єкцією гормонального препарату, який містить специфічний анестетик.

Грижа шийного відділу хребта

Грижа шийного відділу хребта – один із найнебезпечніших діагнозів відповідного захворювання. Підступність його у тому, що ураженню піддається міжхребцевий диск.

Найчастіше недуга діагностується у людей, які:

 • потрапили в автомобільну аварію;
 • ті, хто отримав важкі травми на спортивних змаганнях;
 • тих, хто стабільно схильний до високих фізичних навантажень;
 • людей, які хворіють на хронічний сколіоз і остеохондроз.

Ознаки та симптоми, які характерні грижі шийного відділу хребта, залежать від стадії розвитку хвороби. Також на болючі відчуття дискомфорт може впливати розмір кіли.

Грижа грудного відділу хребта

Грижа грудного відділу хребта або грудна грижа хребта не менш небезпечна, ніж діагноз, описаний у попередньому пункті. Поява кіли в даній області тягне за собою зміщення внутрішньої частини диска хребта і як наслідок тиск на навколишні нервові закінчення.

До основних симптомів грудної грижі медики відносять часті або періодичні болі між лопатками. Але конкретніша симптоматика залежить від місця, де відбувається запалення. У більшості випадків болючі відчуття поширюються на грудний відділ, ребра та хребет. Окремі випадки фіксують дискомфортні відчуття в черевній порожнині.

Грижа поперекового відділу

Поперековий відділ – найпоширеніше місце, де виникає грижа. Пов'язано це з тим, що поперек людини найбільше схильна до фізичних навантажень. Крім того, поперекові хребці входять до списку органів, які найбільше зазнають травм.

Отримавши діагноз грижі поперекового відділу, слід терміново приступати до лікування. Цей діагноз супроводжується ускладненнями, які можуть призвести до часткової або повної інвалідності.

Найчастіше цей тип грижі діагностується в нижніх відділах поперекового відділу. Йдеться про кіл між 4 – 5 хребцями.

Як лікувати грижу попереку

Лікування грижі в попереку, як правило, починається без хірургічного втручання. Якщо жоден з вибраних методів не приносить бажаного результату, пацієнтові пропонується операція, але якщо випадок не тяжкий, хірургічного втручання краще уникнути.

У Центрі реабілітації спини та суглобів Correcta на Троєщині вам запропонують дієві методи лікування, які позбавлять вас болю та допоможуть уникнути хірургічного втручання.

 • Нерадикальним методом лікування грижі хребця попереку вважається акупунктура. Метод запозичений з китайської медицини, яка будується на основі теорії про наявність у людському організмі енергії, що сприяє початковому зняттю запального процесу грижі та подальшого зникнення кіли;
 • Акупресура теж активно використовується в сучасній медицині та запозичена зі східних методик лікування. Але цей спосіб виключає проникнення голок в тіло людини – всі необхідні дії здійснюються пальцями рук, які впливають на необхідні точки;
 • Мануальна терапія – один із найпоширеніших методів лікування грижі попереку. Більшість процедур цієї категорії проходять із застосуванням легкого наркозу, який знижує больові відчуття хворого. Мануальні заняття тривають до 6 – 8 хвилин із періодичністю 2 – 3 десь у тиждень. Весь цикл лікування триває від двох до чотирьох тижнів.
 • Лікувальна фізична культура – спеціальні вправи під наглядом фахівця допоможуть вилікувати грижу поперекового диска, якщо пацієнт вчасно звернувся по допомогу. Систематичне виконання певних вправ із заданим навантаженням дозволяють досягти помітного прогресу в лікуванні, який досягається за рахунок зміцнення та стабілізації певної групи м'язів.

Вилікувати грижу поперекового відділу також можна пасивними методами, які також є ефективними:

 • Температурна терапія – вплив холоду та тепла на зону ураження попереку призначається фізіотерапевтами. Процедури чергуються між собою, приводячи грижу в стресовий стан, що спричиняє зменшення або зникнення наросту;
 • Масаж – проводиться для тканин глибокої категорії, що знаходяться у попереку. У сучасній медицині застосовується безліч масажних впливів, які знімають больовий ефект, спазми та напруження м'язів;
 • Препарати для розслаблення м'язів – релаксанти теж активно використовуються під час лікування грижі попереку. Застосовувані препарати знижують набряк у ділянці ураження, сприяють релаксові напружених ділянок і усувають дискомфорт хворого при фізичних навантаженнях;
 • Нестероїдні протизапальні препарати – ліквідують болючі відчуття та зменшують запалення в ділянці, де утворилася грижа. Серед найпоширеніших препаратів цієї серії: ібупрофен, адвіл, аспірин.
 • Гідротерапія – терапія із застосуванням води. Пасивна реабілітація може відбуватися у ванні зі спеціальним обладнанням чи теплом душі. Заняття допомагають зняти пухлину та розслабити м'язи пояса;

Чим небезпечне лікування грижі в домашніх умовах

Професійне та ефективне лікування грижі в домашніх умовах неможливе. Варто пам'ятати, що грижа є результатом тривалих руйнівних процесів, які спричиняють утворення дисків хребта, попереку та інших частин тіла.

Ліквідувати це захворювання без використання порад професійних медиків, спеціального обладнання та діагностики неможливо. Більше того, лікування грижі в домашніх умовах може лише посилити захворювання. Наприклад, хворий прийматиме шкідливі препарати або неправильно виконувати фізичні вправи, тим самим збільшивши больовий ефект.

Методи лікування без операції

Лікування грижі в Центрі реабілітації спини та суглобів Correcta на Троєщині без хірургічного втручання, як ми вже розібралися, припускає ефективність. Регулярні процедури та дотримання порад лікарів допоможуть:

 • зменшити больовий ефект;
 • мінімізувати тиск грижі на диски;
 • стабілізація циркуляції крові;

Щоб розпочати курс лікування, хворий проходить ретельне обстеження. Лікарі визначають точне місце поява грижі та стадію її розвитку. На основі одержаних даних вибирається оптимальний метод лікування. У певних випадках можна поєднувати кілька методик для досягнення максимального ефекту:

 • Режим – виключення фізичних навантажень;
 • Медикаментозні курси – призначення спеціальних препаратів;
 • Фізіотерапевтичні процедури – заняття під наглядом спеціалістів;
 • Масаж – курс, який проводять дипломовані спеціалісти;
 • Манульна терапія – відвідування костоправу;
 • Гірудотерапія – лікування з використанням п'явок;
 • Плазмотерапія – забір крові з вени пацієнта з наступним введенням у уражені місця.

Коли без операції не обійтись

Якщо протягом шести місяців лікування одним із консервативних методів не приніс значних ефектів, лікарі рекомендують пацієнтові вдатися до хірургічного втручання.

До показань, які схиляють до операції грижі, також належать:

 1. Підвищений больовий синдром.
 2. Наявність корінцевого синдрому, що стрімко розвивається.
 3. Нетримання калу та сечі у пацієнта.
 4. Виявляється високий тиск грижі на спинний мозок, що спричиняє розвиток паралічу.

Кожен із описаних факторів має бути підтверджений лікарем та діагностувальними процедурами (найнадійніший спосіб – МРТ). Формат втручання, який використовуватиметься під час операції, визначає хірург. Внаслідок процедури хворому можуть видалити пошкоджений диск або встановити спеціальний імплант. Крім того, існує безліч менш радикальних методів операцій, які є не менш ефективними.

 

 

Програми лікування та ціни
Комплексні курси
Мануальна корекція (по показанням)
Кількість процедур
Термін дії
За курс (грн)
5
70 днів
2500
Кінезіотерапія (45 хв)
Кількість процедур
Термін дії
За курс (грн)
12
40 днів
6000
18
60 днів
8640
24
80 днів
11280
36
105 днів
16200
Витяжка на тренажері
Кількість процедур
Термін дії
За курс (грн)
10
30 днів
3100
15
40 днів
4500
20
60 днів
5400
30
80 днів
7800
Комбіновані курси
Комбіновані
Кінезіо (45хв)+масаж (30хв)
Курс
Ціна (грн)
«Мінімальний» 6 + 6
5800
«Базовий» 12 + 12
11280
«Інтенсивний» 18 + 18
16000
Комбіновані курси
Кінезіо (45хв), Масаж (30хв), Кипарис (30-60хв)
Курс
Ціна (грн)
«Мінімальний комбінований»
(18 процедур на вибір, але не більше 6 масажів)
8000
«Базовий комбінований»
(30 процедур на вибір, але не більше 10 масажів)
12900
«Інтенсивний комбінований»
(42 процедур на вибір, але не більше 18 масажів)
17500